Рецензенти:

др Гордана Стокић Симончић,   

   Проф. др Гордана Стокић Симончић је редовни професор на Катедри за библиотекарство  и информатику Филолошког факултета Универзитета у Београду. Предаје општу и националну историју      књиге и библиотека, компаративно библиотекарство, менаџмент у библиотекама и односе библиотека с јавношћу. Из наведених области држи предавања на мастер и докторским студијама Филолошког     факултета. библиотекарства. Биографију и библиографију радова можете погледати на:   http://www.fil.bg.ac.rs/lang/sr/katedre/bibliotekarstvo-i-informatika/zaposleni/gordana-stokic-simoncic/

Др Добрила Бегенишић

        Др Добрила Бегенишић, дипломирани библиотекар саветник, начелница Одељења за матичне послове, образовање, истраживање и развој библиотечко-информационог система у Народној библиотеци Србије. Залаже се за унапређење рада у библиотекама кроз имплементацију домаћих и међународних стандарда, ангажована је на умрежавању библиотека и формирању јединственог библиотечко-информационог система и мреже библиотека у Србији. Ауторка је већег броја стручних и научних радова у домаћој и страној периодици, учесник стручних скупова и међународних конференција. Уредник је едиције „Савремена библиотека“ Народне библиотеке Србије као стручног скупа Библиовез-Е који се двогодишње организује у Народној библиотеци Србије. Поред библиотекарства, бави се филолошким истраживањима посебно у области германистике са посебним интересовањем за немачко-српске културне везе. Преводилац је већег броја књига и чланака са немачког језика.

Др Бојана Богдановић

              Др Бојана Богдановић је виша научна сарадница Етнографског института САНУ. Дипломирала је, магистрирала и докторирала на Одељењу за етнологију и антропологију Филозофског факултета Универзитета у Београду. У периоду од 2004. до 2017. године радила је у Музеју на отвореном „Старо село“ у Сирогојну. Стекла је звање виши кустос. У оквиру свог професионалног музејског рада у Одељењу за интегративну заштиту, бавила се пословима комуникације и медијације са публиком и локалном заједницом и презентацијом материјалног и нематеријалног културног наслеђа динарске области. Од 2017. године ангажована је као истраживач у Етнографском институту САНУ. Истражује у области родних и колективних идентитета, урбане антропологије, политичке антропологије, културе сећања и заштите/презентације културног наслеђа. Учествује у пројектима које подржавају Министарство за науку, технолошки развој и иновације Републике Србије, Министарство културе Републике Србије, Влада Републике Румуније, Министарство просвјете и културе Републике Српске и Светска банка. Ауторка је две научне монографије, једне монографске студије и преко 40 научних радова објављених у земљи и иностранству.

          

др Александар Савић

       Александар Савић, доктор историјских наука, руководилац Библиотеке Историјског ахива у Ужицу, уредник научног часописа Историјска баштина (Историјски архив у Ужицу) и води културне програме установе.

 

др Татјана Брзуловић Станисављевић

                Татјана Брзуловић Станисављевић, дипломирани библиотекар саветник,  начелница Сектора за набавку и обраду библиотечког материјала у Универзитетској библиотеци  ,,Светозар Марковић у Београду.

 

др Ана Стевановић, 

                  Ана Стевановић, дипломирани библиотекар саветник ради библиографску обраду саставних делова у Осељењу серијских публикација, Народне библиотеке Србије и један је од руководилаца пројекта Српски УДК онлајн.

 

Јелена Бенић

Јелена Бенић дипломирала је на Катедри за библиотекарство и информатику Филолошког факултета у Београду, где је завршила и мастер студије. У периоду од 2010.
до 2023. године радила је у Одељењу селективне набавке Народне библиотеке Србије, док данас ради у Народној библиотеци Србије као библиотечки инструктор у Одељењу за матичне послове, образовање, истраживање и развој библиотечко-информационог система. Стекла је звање дипломираног библиотекара саветника. Аутор је и реализатор бројних акредитованих програма сталног стручног усавршавања Посебно се бави истраживањем креативног читања и библиотечких услуга за особе којима је библиотека недоступна, као и психолошким аспектом библиотечке професије. Године 2021. организовала је и водила библиотерапијске радионице са пацијентима Института за ментално здравље у Београду.

 

Зоран Здравковић

     Зоран Здравковић, (1975), магистар филолошких наука, дипломирани библиотекар-саветник у Одељењу посебних фондова Библиотеке града Београда.Магистрирао је на Kатедри за библиотекарство и информатику Филолошког факултета у Београду, где је завршио и основне студије. Оснивач је Друштва за модернизацију библиотека, члан Библиотекарског друштва Србије, залаже се за унапређење стандарда, подизање квалитета услуга у јавним библиотекама, процесе дигитализације библиотечке грађе и културне баштине и развој модерног библиотекарства. Аутор је већег броја стручних радова, учесник стручних скупова и међународних конференција, иницијатор истраживања потреба корисника библиотека, залаже се за принцип отвореног приступа информацијама, отворену науку и дигитализацију културне баштине.

Слађана Субашић

       Слађана Субашић, дипломирани библиотекар саветник, Библиотека Матице српске, Нови Сад, ssubasic@bms.ns.ac.rs  Ради у Завичајној збирци Војводине БМС, коаутор је више библиографија познатих домаћих писаца, Иве Андрића, Александра Тишме и тд…Поред библигорфаије објављује радове везане за стару и ретку књигу, УДК класификацију и преводи стручне радове са руског језика.

Небојша Цвејић

               Небојша Цвејић, библиотекар саветник је руководилац Матичне службе у Библиотеци шабачкој.