Jasmina Luković, Mirjana Radovanović Pejović, Ana Duković: SLAVLJE FRANCUSKE KNJIŽEVNOSTI, JEZIKA I KULTURE

Jasmina Luković
Narodna Biblioteka Užice
jasmina.lukovic@gmail.com

Mirjana Radovanović Pejović
OŠ ,,Dušan Jerkovićˮ Užice
mirjanarp@ptt.rs

Ana Duković
OŠ ,,Dušan Jerkovićˮ Užice
anadukovic4@gmail.com

SLAVLJE FRANCUSKE KNJIŽEVNOSTI, JEZIKA I KULTURE

Sažetak: Mesec mart u celom svetu poznat je kao mesec Frankofonije. Frankofonija je pojam kojim se označava zajednica svih naroda koji koriste francuski jezik. OŠ „Dušan Jerkovoćˮ u Užicu bogatstvo frankofone kulture obeležava, svake godine, nizom manifestacija. Ove godine program je bio proširen i realizovan tokom cele sedmice, a pored učenika, nastavnika i školskih bibliotekara, Narodna biblioteka Užice izložila je deo svog fonda francuskih pisaca za decu, kao i publikacija na francuskom jeziku.

Ključne reči: Frankofonija, francuska književnost, publikacije za decu, knjige za decu