Јасмина Луковић, Мирјана Радовановић Пејовић, Ана Дуковић: СЛАВЉЕ ФРАНЦУСКЕ КЊИЖЕВНОСТИ, ЈЕЗИКА И КУЛТУРЕ

Јасмина Луковић
Народна Библиотека Ужице
jasmina.lukovic@gmail.com

Мирјана Радовановић Пејовић
ОШ ,,Душан Јерковићˮ Ужице
mirjanarp@ptt.rs

Ана Дуковић
ОШ ,,Душан Јерковићˮ Ужице
anadukovic4@gmail.com

СЛАВЉЕ ФРАНЦУСКЕ КЊИЖЕВНОСТИ, ЈЕЗИКА И КУЛТУРЕ

Сажетак: Месец март у целом свету познат је као месец Франкофоније. Франкофонија је појам којим се означава заједница свих народа који користе француски језик. ОШ „Душан Јерковоћˮ у Ужицу богатство франкофоне културе обележава, сваке године, низом манифестација. Ове године програм је био проширен и реализован током целе седмице, а поред ученика, наставника и школских библиотекара, Народна библиотека Ужице изложила је део свог фонда француских писаца за децу, као и публикација на француском језику.

Кључне речи: Франкофонија, француска књижевност, публикације за децу, књиге за децу