Gordana Bacotić, Biljana Ristović: KATALOG PERIODIČNIH PUBLIKACIJA U POKLON ZBIRKAMA NARODNE BIBLIOTEKE UŽICE

Gordana Bacotić                                                                UDK 027.022:050/070(497.11)
gbacotic@gmail.com
Narodna biblioteka Užice

Biljana Ristović
biljana.ristovic76@gmail.com
Narodna biblioteka Užice

KATALOG PERIODIČNIH PUBLIKACIJA U POKLON ZBIRKAMA NARODNE BIBLIOTEKE UŽICE

Sažetak: Značajan deo fonda periodičnih publikacija Narodne biblioteke Užice sadržan je u poklon zbirkama koje se čuvaju na Zavičajnom odeljenju. Darodavci su značajni kulturni i prosvetni radnici iz užičkog kraja: Miloš B. Janković, Mitar P. Mitrović, Dragutin M. Prljević i Živan L. Ćirić. Ovaj rad donosi katalog periodičnih publikacija iz poklon zbirki. Sadrži 180 bibliografskih jedinica raspoređenih azbučnim redom.

Ključne reči: periodične publikacije, pokon zbirke, Miloš B. Janković, Mitar P. Mitrović, Dragutin M. Prljević i Živan L. Ćirić.